Podstawowe informacje

13 maja 2016

Informacje ogólne

Ogród Botaniczny w Kielcach położony jest na południowo-wschodnim stoku góry Karczówki (340 m n. p. m.), należącej do Pasma Kadzielniańskiego Gór Świętokrzyskich.

Budynek biurowo-gospodarczy wraz z Centrum Edukacji Przyrodniczej Ogrodu Botanicznego mieści się pod adresem: Geopark Kielce – Ogród Botaniczny, ul. Jagiellońska 78, 25-734 Kielce.

Zwiedzanie

Teren Ogrodu Botanicznego w Kielcach ciągle jest w trakcie budowy. W związku z tym nie jest możliwe zwiedzanie Ogrodu (zarówno przez osoby indywidualne, jak i grupy zorganizowane).

Obecnie jesteśmy w trakcie intensywnych prac organizacyjnych zmierzających do otwarcia części zagospodarowanej Ogrodu Botanicznego (ok. 60%). Równocześnie trwa procedura uzyskania pozwolenia na użytkowanie.

Informujemy, że wiosna 2018 roku (koniec II kwartału) jest planowanym terminem otwarcia Ogrodu dla zwiedzających. Wznowiona zostanie także działalność edukacyjna. Prosimy śledzić naszą stronę internetową oraz profil na Facebooku, gdzie zamieszczane są aktualności.

Bliższe informacje odnośnie działania Ogrodu Botanicznego w Kielcach (w budowie) można uzyskać na miejscu w godzinach 7.30 – 15.30 lub dzwoniąc pod numer: 530 042 838.